Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
AM Gnol 1.A třída dospělých:
29. 5. 2023 - Klub

Finále Poháru hejtmana již tuto středu v Třebechovicích!

Ve finále se utkají celky FK Jaroměře a hradecké Slavie. Výkop je ve středu 31.5.2023 v 17:30.

Ohlasy před finále Poháru hejtmana: Slavia o trofej podruhé za sebou. Jaroměř chce zapomenout na poslední nezdar

Již tuto středu 31. května se na stadionu v Třebechovicích pod Orebem odehraje finálové střetnutí Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje! O cennou trofej si zahrají týmy z krajského přeboru, FC Slavia Hradec Králové a FK Jaroměř. Co před utkáním sdělily oba tábory?

Pro hradeckou Slavii je to druhá finálová účast v řadě, přičemž v loňském roce měla zlatý primát téměř v kapse, když ještě devět minut před koncem utkáním vedla nad týmem SK Libčany 2:1. Nakonec však po penaltovém rozstřelu padla. „Taková smůla…,“ vzpomenul na klubovém webu FC Slavia Hradec Králové její záložník Jan Kabeláč. „Nálada nebyla dobrá. Všichni jsme byli hodně zklamaní,“ dodává třiadvacetiletý fotbalista.

S čím jdou sešívání do tohoto finále? „Na zápas se moc těšíme, kdo by se také netěšil na finále. Očekávám, že zvítězíme a uděláme konečně taky nějakou radost panu Hořeňovskému. Protože ani letos to bohužel nevypadá na vítězství v krajském přeboru. Byť samozřejmě souboj o první místo v žádném případě nebalíme, jsou ještě tři zápasy do konce a stát se může cokoliv,“ říká stoper Tomáš Kabeláč, jenž se ohlédl i za nedávným duelem s Jaroměří, který jeho tým doma vyhrál jasně 7:1. „Nemyslím si, že je nějaká výhoda, že jsme jasně vyhráli. Finálový zápas bude úplně jiný a začíná se za stavu 0:0. Bude to více o taktice a Jaroměř s námi nebude hrát tak otevřený fotbal jako minulý týden. Kádr mají zkušený, jsou tam hráči, kteří odehráli plno zápasů ve vyšších soutěžích a okolo nich jsou mladí šikovní kluci, kteří se nebojí hrát," uvědomuje si důrazný obránce. „Hlavně, ať se zápas líbí přítomným divákům a ať vyhraje ten lepší, což doufám, že budeme my,“ uzavřel.

A jak středeční svátek fotbalu vidí v Jaroměři? „Na finále se těšíme hodně. Pro většinu z nás je to první finále poháru v kariéře. Očekáváme velice fyzicky náročný zápas, který budou rozhodovat chyby,“ hlásí opora týmu Miloše Exnara Adam Horák. „V posledním zápase se Slavií jsme dělali spoustu chyb. Budeme muset hrát více ze zajištěné obrany a musíme chodit důrazněji do soubojů. Soupeř má velmi kvalitní a vyrovnaný tým na všech postech,“ dodal směrem k soupeři.

https://khfotbal.cz/zpravy/detail/4066/